Krótki poradnik pracy zdalnej cz. I

16 marca 2020

Porady dla pracodawcy

Obecna sytuacja w kraju i na świecie, zmusza wielu pracodawców i pracowników do przejścia na tryb pracy zdalnej. Co jako pracodawca powinieneś zrobić, by przygotować swoich ludzi do pracy zdalnej?


Przede wszystkim upewnij się, że osoby, które będą pracować zdalnie, mają sprawnie działające komputery. Jeśli masz możliwości finansowe i techniczne, lub jeśli wymaga tego bezpieczeństwo Twojej firmy – wyposaż pracowników w służbowe, prawidłowo zabezpieczone komputery oraz daj dostęp do niezbędnych systemów.


Uwaga: Jeśli Twoja firma prowadzi wymianę poufnych dokumentów lub korespondencji, zapewnij pracownikom bezpieczne łącze, czyli tzw. VPN. Takie usługi często oferują dostawcy internetu, w tym operatorzy komórkowi. Zapytaj twojego operatora.


→ Sprawdź ranking darmowych VPN-ów: https://www.dobryvpn.pl/darmowy-vpn/


Jeśli twoim pracownikom niezbędne do pracy będą telefon, smartfon lub tablet, zapewnij im te narzędzia, aby uzyskać efektywne wyniki. Sprawdź, czy wszyscy mają aktualne oprogramowanie.


Upewnij się, że twoi pracownicy mają w domu dostęp do internetu (wi-fi lub dostęp do sieci za pośrednictwem np. smartfona). W przeciwnym razie wyposaż takie osoby w modem lub inne urządzenia umożliwiające dostęp do sieci. Nie narażaj pracowników na dodatkowe koszty.


Idąc krok dalej, gdy wszystkie kwestie techniczne zostały odpowiednio przygotowane, skup się na ustaleniu pewnych zasad. Jednym z ważniejszych elementów skutecznej pracy zdalnej jest ustalenie sposobu komunikacji z pracownikami. Istnieje wiele możliwości w tym zakresie np. e-mail lub komunikatory internetowe. Nie bój się wykorzystać np. narzędzi oferowanych przez Facebook. Stwórz grupę i zaproś do niej wszystkich pracowników. Możecie wykorzystać ją nie tylko do przesyłania informacji służbowych, ale także do stworzenia zgranej społeczności. Filmiki, memy, wydarzenia, czy ciekawe artykuły z pewnością dadzą wam wspólny temat do rozmowy.


Najważniejsze, aby twoi pracownicy widzieli, że darzysz i zaufaniem. Pamiętaj, że praca zdalna musi być satysfakcjonująca dla obu stron.


Te wpisy

Mogą Ciebie zaciekawić

29 lipca 2020
Od 10 lat jako IC Events zajmujemy się się tworzeniem eventów szytych na miarę. Za nadrzędny cel stawiamy satysfakcję wszystkich współpracujących z nami podmiotów i jakość imprez, które organizujemy. Dbamy o najmniejsze szczegóły i doprowadzamy je do perfekcji ku satysfakcji zarówno odwiedzających, jak i wystawców.
28 maja 2020
Dzisiejszym czasom przyświeca przekonanie mówiące o tym, że rozwój internetu zrewolucjonizował funkcjonowanie firm na rynku. Dostępność różnorodnych kanałów internetowych wpłynęła na wiele aspektów biznesowych, w tym na budowanie i utrzymanie pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa. Biorąc pod uwagę szybkość, z jaką potrafią rozprzestrzeniać się informacje w sieci, taki stan rzeczy ma swoje plusy i minusy.
 
18 maja 2020
Fora dyskusyjne, social media i inne kanały internetowe skupiają dziś w swoim obrębie szerokie grono osób, które regularnie dzielą się swoimi doświadczeniami. Potencjał, jaki kryje się za wachlarzem różnorodnych kanałów internetowych powoduje, że marki za ich pośrednictwem mogą prowadzić efektywną sprzedaż.