Krótki poradnik pracy zdalnej cz. II

15 marca 2020

Wolność Tomku w swoim domku

Wiele osób stojąc w porannym korku, czy pijąc poranną kawę marzyło o pracy zdalnej. W obecnej sytuacji w Polsce i na świecie pracownicy wielu firm zostali zmuszeni do pozostania w domach i pracy we własnych czterech kątach. Jednak, po kilu dniach walki z samym sobą i wciąż pojawiającymi się obowiązkami, które odciągają od listy zadań do wykonania, warto zastanowić się, jak polepszyć swoją efektywność? Jak więc poradzić sobie ze stworzeniem tygodniowego planu pracy i jego realizacją?


Poniżej kilka luźnych wskazówek:

• Przygotuj przestrzeń do pracy. Wyodrębnij i uporządkuj konkretne miejsce, zgromadź w nim wszystkie niezbędne rzeczy biurowe i zapewnij sobie stały dostęp do prądu, w końcu musisz podłączyć laptopa, czy telefon komórkowy.

• Jeśli w domu przebywają inne osoby, ustal jasne zasady, jakie będą obowiązywały w trakcie twojej pracy, aby nikt ci nie przeszkadzał. Przygotuj precyzyjny plan zajęć, wyznacz sobie cele i terminy ich realizacji. Ogarnij chaos. Uwzględnij przerwy, które możesz poświęcić dla domowników, jeśli jest taka konieczność. Nie zapominaj o wyprowadzeniu czworonoga na spacer.

• W trakcie pracy staraj się nie odbierać prywatnych telefonów i maili. Całkowicie unikaj wykonywania domowych czynności typu gotowanie, zmywanie naczyń, czy rozwieszanie prania.

• Wygodny strój jest ważny, jednak staraj się aby twój wygląd był zadbany, ponieważ będzie miało to wpływ na twoje samopoczucie i motywacje. Zaleganie w piżamie cały dzień na kanapie nie pomoże ci w produktywnej pracy.

• Jak radzą eksperci w godzinach porannych skup się na zadaniach wymagających koncentracji lub kreatywności. Dziel zadania na te o podobnym charakterze: w konkretniej części dnia pracy: odpowiadaj na e-maile, wykonuj telefony, skup się na tworzeniu raportów lub prezentacji.

• Nie odkładaj zadań na wieczór, a tym bardziej na weekend. Pamiętaj o odpoczynku. Staraj się zamykać projekty etapami. Nie przerywaj, zanim nie skończysz zaplanowanej części zadania.

• Znajdź motywację do działania. Doceń zaufanie, jakim obdarzył cię pracodawca. Utrzymuj kontakt z przełożonymi i dbaj o jasną komunikację. Praca zdalna musi być satysfakcjonująca dla obu stron.

• Nie zapominaj o kontaktach z innymi współpracownikami oraz osobami z branży. Inni ludzie są najlepszym źródłem inspiracji.


Te wpisy

Mogą Ciebie zaciekawić

29 lipca 2020
Od 10 lat jako IC Events zajmujemy się się tworzeniem eventów szytych na miarę. Za nadrzędny cel stawiamy satysfakcję wszystkich współpracujących z nami podmiotów i jakość imprez, które organizujemy. Dbamy o najmniejsze szczegóły i doprowadzamy je do perfekcji ku satysfakcji zarówno odwiedzających, jak i wystawców.
28 maja 2020
Dzisiejszym czasom przyświeca przekonanie mówiące o tym, że rozwój internetu zrewolucjonizował funkcjonowanie firm na rynku. Dostępność różnorodnych kanałów internetowych wpłynęła na wiele aspektów biznesowych, w tym na budowanie i utrzymanie pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa. Biorąc pod uwagę szybkość, z jaką potrafią rozprzestrzeniać się informacje w sieci, taki stan rzeczy ma swoje plusy i minusy.
 
18 maja 2020
Fora dyskusyjne, social media i inne kanały internetowe skupiają dziś w swoim obrębie szerokie grono osób, które regularnie dzielą się swoimi doświadczeniami. Potencjał, jaki kryje się za wachlarzem różnorodnych kanałów internetowych powoduje, że marki za ich pośrednictwem mogą prowadzić efektywną sprzedaż.